Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak to dělám já

Příspěvky

Zase kousek ke hnojení

29. 5. 2013

 

Trochu znovu  o hnojení i když bylo opravdu napsáno móóc,,, ale vraťme se na úplný začátek, rostliny v růstu hnojím od jara stále každý týden i dvakrát, ale zaleží na propustnosti substrátu a narostou "lopuchy"velké listy, ale rostlina potřebuje růst a sílit ... rostlina na výstavu atd. až po  jaru až dokonale  vyzraje listí (listnaté pak se narostlý  list už nezvětší ) jinak jehličnaté dle potřeby. Ať hnojíte čímkoliv ale hnojte v miskách pravidelně jednou až dvakraát týdně, jednou za týden je někdy málo a kytky chátrají-jsou hladové, ja mám skoro vše v skoro čistem teramolu, což je velice propustné a při skoro každodení zálivce jde spousta hnojiva vem, takže půl procentní hnojivem můžete v tomto případě použít deně aníž by došlo k újmě kytky. Naše kykty musí růst, což je příklad na modřínech larix decidua, přijel kolega a říká, kde jsi nakoupil tolik pamodřínů, narostli až 5-6 cm dlouhé  jehlice, ale já odvětil, že je to modřín klasika, je to prostě o pravidelném hnojení a propustnosti substrátu. Rhododendrony hnojím po celou vegetaci každý týden, "Ale jak píši jinde v tomto případě znamená méně někdy více"... a jak učím své žáky, hnojte vždy zalitou kytku, nikdy né suchou!!!
Ať rostou a dejte jim co snesou, v misce při propustném substrátu to unesou. Ale pozor !!!, je potřeba rozlišit jednotlivé druhy kytek, dle Ph., a dalších nároků.

 

Malinko o  hnojení i když toho bylo opravdu napsáno móóc,,, ale vraťme se na úplný začátek, rostliny v růstu hnojím od jara stále každý týden i dvakrát, ale zaleží na propustnosti substrátu a narostou "lopuchy"velké listy, [b]ale rostlina potřebuje sílit a růst [/b]... rostlina na výstavu atd. až na jaře vyzrají listy(listnaté) jinak jehličnaté dle potřeby. Ať hnojíte čímkoliv ale hnojte v miskách pravidelně jednou až dvakraát týdně, jednou za týden je někdy málo, ja mám skoro vše v skoro čistem teramolu (Supr pro mochny se čtvrtinou-třetinou perlitu dospod), což je velice propustné a při skoro každodení zálivce jde spousta hnojiva vem, takže půl procentní hnojivem můžete v tomto případě použít deně aníž by došlo k újmě kytky. ]Naše kykty musí růst, což je příklad na modřínech larix decidua, přijel kolega a říká, kde jsi nakoupil tolik pamodřínů, ale já odvětil, že je to modřín klasika, je to prostě o pravidelném hnojení a propustnosti substrátu. "Ale jak píši jinde v tomto případě znamená méně někdy více"... a jak učím své žáky, hnojte vždy zalitou kytku,nikdy né suchou!!!
Ať rostou a dejte jim co snesou, v misce při propustném substrátu to unesou.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Jak to dělám já | Komentářů: 0

Praskání slupky plodů rodu Malus

19. 6. 2012

 
Celý příspěvek | Rubrika: Jak to dělám já | Komentářů: 0

Darovaná, koupená no prostě nová bonsai v domě.

29. 1. 2012

 

Rhododendron Stewarsonian

25. 4. 2011

Problém - jeho řešení

20. 5. 2010

 

Klíčení a výsev

30. 4. 2010

 

Choroby a škudci rodu Malus

2. 12. 2009

 
Celý příspěvek | Rubrika: Jak to dělám já | Komentářů: 2

Základ pěstování rodu malus

2. 12. 2009

 
Celý příspěvek | Rubrika: Jak to dělám já | Fotografie: Malus

Pěstování rodu Rhododendron

2. 12. 2009

 
Celý příspěvek | Rubrika: Jak to dělám já | Fotografie: Rhododendrony | Komentářů: 8