Jdi na obsah Jdi na menu
 


Technika prořezávání - řez v zimním období

1. 12. 2009

 

Technika prořezávání - Proč, kdy a jak řezat?
Obvyklým důvodem pro řez bývá odstranění suchých nemocných, navzájem se křížících, přehoustlých, vzájemně se utlačujících a špatně umístěných větví se špatným a nedostatečným rozvětvením. Je všem známé, že každé uříznutí větvičky nám vytvoří “za odměnu“ dvě nové. Strom je řezem veden ke zvýšení stability a hlavně k harmonii tvaru celého stromu.

U každé použité techniky tvarování mějme neustále na paměti to že v přírodě má převážná většina listnatých stromů první větve umístění nahoru, vedlejší větve jsou téměř vodorovná a větve třetího řádu na koncích jsou prověšeny trochu dolů.

Prořezání v tomto podzimním období je základ do budoucna. Prořezání větví na podzim a následně v období zimních teplejších měsíců má svůj význam.. Strom má následně lepší rozvětvení. Před prořezáním si rozmyslete a následně ujistěte, že je jasné, proč zrovna v tomto místě je potřeba řezat, jak bude nová větvička do budoucna vypadat a kam má směřovat.

Řez zpět na první tři až dva pupeny, nám dává nepravidelné větve, ale husté rozvětvení. To znamená, krácení nového obrostu každé jaro je nutností. Tuto techniku používám u javorů.

Další z technik, které používám je to, že nechám růst větve skoro až do své maximální velikosti a stříhám-krátím jakmile se začnou rozvětvovat. Tato technika je vhodná u jilmovytých. Možné též zkombinovat obě techniky řezu.
Všechno, co jsem výše popsal, je vhodné i pro kvetoucí stromy. Nicméně, mnoho druhů, které kvetou na jaře už vytvářet své květové pupeny na podzim. Pokud chcete aby strom kvetl, musíte být v řezu opatrní. Z důvodu souladu mezi vegetativními a květovými pupeny se květové během zimy mohou prořezávat. Květové pupeny jsou větší, pevné a jsou často přímo obklopeny shlukem malých vegetativních pupeny jako u třešeňí. Další věc, kterou musíme mít na paměti je to, že některé stromy plodí i ovoce. Většina druhů plodí na dvouletých větvích. Prořezávání každé zimní období sice vytvoří krásný tvar, ale to znamená, že strom nikdy nebude dávat ovoce, proto toto provádíme pouze u mladých rostlin ve fázi mohutného růstu a kultivace stromu. Je nutné si uvědomit vlastnosti těchto druhů. Je samozřejmě možné prořezávat tak, aby tyto druhy dávaly ovoce. Několik drobných kompromisů v technice musí být dodrženy a provést řez se zachováním časti dvouletých výhonů majících květové pupeny. Například u rodů Malus, Prunus atd.

Jsem přesvědčen, že řez na podzim a v zimě má své výhody. Nikdy však nastříhám za mrazivého počasí! Když stříhám nůžkami tak větší rány opatrně začistím ostrým nožem a ošetřím pastou, voskem atd. Chcete-li zachovat přirozené procesy stromu, je to lepší zachovat hranici řezu, jen pár milimetrů nad tzv., větevním kroužkem, při odstraňování celých nepotřebných větví. Ponecháním této neporušené časti, strom lépe tvoří calus a tím rychleji zarůstají rány. Nepoškozený větevní kroužek obsahuje všechny růstové hormony a umožňuje stromu lépe zahojit místo po řezu, a z tohoto místa vytvoří i někdy potřebný nový obrost.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář